Transport morski – cały świat w Twoim zasięgu

Jedną z naszych specjalizacji jest transport morski. Uważamy, że rozwój firmy nie powinien być ograniczony liczbą kilometrów, podziałem na kontynenty czy przeszkodami logistycznymi. Ekspansja firmy na rynki zagraniczne jest kluczowa dla rozwoju firmy. Jednak dzięki znajomości branży wiemy, z jak dużą liczbą formalności związany jest transport morski.

RRAS Forwarding zajmuje się kompleksową organizacją transportu morskiego. Zadaniem naszej firmy jest przetransportowanie określonego przez Ciebie ładunku do dowolnego miejsca na świecie. Dla nas granice nie istnieją, a najważniejsze jest dobro Twojej firmy.

Zastanawiasz się jaka forma transportu będzie najlepsza dla Twojej firmy? Zadzwoń do nas, znajdziemy najlepsze rozwiązanie w ramach spedycji morskiej.
Telefon: +48(58)742-56-35

Spedycja morska RRAS – dlaczego warto nas wybrać?

  • Mamy wieloletnie doświadczenie w organizowaniu transportu morskiego. Współpracujemy z najlepszymi i największymi armatorami. Dokładamy wszelkich starań, by każdy etap transportu przeszedł bez przeszkód. Dbamy by wszystko było dopięte na ostatni guzik, dzięki temu możemy uniknąć opóźnień czy błędów.

  • Jesteśmy elastycznie w naszych działaniach. Właśnie dlatego nie piszemy na stronie o kosztach transportu morskiego. To kwestia niezwykle indywidualna zależna od wielu czynników. Nie boimy się wyzwań, chętnie podejmiemy się organizacji transportu morskiego niezależnie od lokalizacji.

  • Twoje zaufanie jest dla nas niezwykle ważne. Dlatego zajmując się spedycją morską współpracujemy tylko z najlepszymi firmami i armatorami. To daje nam pewność, że przewożone towary dotrą z miejsca nadania do miejsca docelowego bezpieczne i w idealnym stanie.

FCL czy LCL?

W ramach naszej oferty proponujemy transport kontenerowy. Jest to opcja kierowana nie tylko do dużych przedsiębiorców, ale mniejszych eksporterów i importerów. Morski transport kontenerowy może być realizowany w jednym z dwóch rodzajów frachtu.  Naszym Klientom możemy zaproponować ładunek typu:

  • FCL
  • LCL

Czym wyróżniają się te dwa typy ładunku? Full Container Load (termin znany szerzej pod skrótem FCL) używany jest w stosunku do transportu morskiego pełno kontenerowego. Taki rodzaj spedycji zakłada wykorzystanie całej powierzchni kontenera przez jednego odbiorcę. Alternatywą dla FCL jest LCL czyli Less than Container Load . Ten typ ładunku stosowany jest zazwyczaj w przypadku tak zwanego transportu drobnicowego. To doskonała forma transportu ładunku różnego rodzaju. Wybierając rodzaj ładunku należy kierować się przede wszystkim rodzajem ładunku jaki chcemy przetransportować. Transport morski LCL doskonale sprawdza się też na początku współpracy z nowymi kontrahentami. Klient podejmuje mniejsze ryzyko finansowe, a gdy zamówiony towar spełni jego oczekiwania, może zdecydować się na transport pełnego kontenera. LCL jest też świetnym pomysłem dla małych i średnich firm. Możliwość zamówienia tylko części kontenera minimalizuje zagrożenie finansowe.