Spedycja morska – cały świat w Twoim zasięgu

Transport morski to jedna z naszych specjalizacji. Jest jedną z najczęściej wybieranych form transportu, głównie ze względu na możliwość dostarczenie ładunku praktycznie w dowolne miejsce na ziemi. Wiemy też z jak dużą liczbą formalności wiąże się zlecenie transportu drogą morską.

W RRAS zjedliśmy zęby na realizacji transportów drogą morską. Oferujemy kompleksową obsługę spedycyjno-celną Twojego ładunku do dowolnego miejsca na świecie. Zadbamy o transport, a jedyne co Cię ogranicza to wyobraźnia – dostawą towaru zajmiemy się my.

Twoje zaufanie jest dla nas ważne, dlatego dokładamy wszelkich starań, by zapewnić obsługę na najwyższym poziomie.

Dlaczego Twój ładunek powinien płynąć z nami?

  • Posiadamy wieloletnie doświadczenie w organizacji transportu morskiego.

  • Współpracujemy z najlepszymi i największymi armatorami w Europie i na świecie.

  • Czuwamy nad każdym etapem drogi Twojego ładunku, dbając by dotarł bezpiecznie i terminowo na miejsce.

  • Jesteśmy elastyczni, dostosowujemy ofertę do Twoich potrzeb.

Transport FCL i LCL – różnice?

Skróty FCL i LCL regularnie pojawiają się, gdy mowa o transporcie międzynarodowym wykonywanym drogą morską, zarówno podczas importu, jak i eksportu towarów.

Co zatem wybrać, gdy zechcemy skorzystać z transportu, który odbywa się drogą morską – FCL, czy LCL?

  • FCL (Full Container Load) odnosi się do sytuacji, w których kontener jest wykorzystywany w całości tylko przez jednego klienta, transportującego sporą ilość towaru lub duże ładunki. .

  • LCL (Less Container Load) to transport drobnicowy mniejszych towarów, w którym klient nie wypełnia całego kontenera, a jedynie jego część.

Transport cało-kontenerowy (FCL) wybierają przeważnie większe przedsiębiorstwa, mające do przewiezienia wiele przesyłek, np. konkretne serie. Na FCL warto zdecydować się również wtedy, gdy transportowany jest towar ponadgabarytowy lub o nieregularnych, nienormatywnych gabarytach, które nie mogą zostać umieszczone w kontenerze z innymi paczkami.

Z transportu LCL warto skorzystać wtedy, gdy kupujemy mniejsze ilości towaru w różnym czasie i różnych miejscach.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na FCL, czy LCL, w każdym przypadku należy pamiętać o wyborze rzetelnego i zaufanego przewoźnika, który należycie zadba o Twój towar, terminową dostawę oraz korzystne warunki finansowe.

transport morski gdynia
transport kontenerów morskich
spedycja morska Gdynia